Proje Sürecimiz

9 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz, sağlam temellere dayanan bir tasarım yönetimi programımız var. Dünya normları ve Türkiye tecrübelerine dayanan bu program sayesinde müşterilerimize her zaman sıkı rekabet koşullarında gerçek farklar yaratabilecek yenilikçi tasarım çözümleri üretiriz. Bu süreçler aynı zamanda bir projenin mümkün olan en kısa zamanda başarıyla tamamlanmasını sağlar.

Tanışma ve İşe Başlama​

Üzerinde düşünülmüş bir projenin başarısı için çok önemlidir.

Bizden teklif istediğinizde önce ilgili briefimizi doldurmanızı isteyeceğiz. Brief sizin ve projenizin hedeflerini, hedef kitlenizi, teknik kısıtlamalar olup olmadığını, bütçenizi, kısacası proje hakkında bir ön teklif oluşturabileceğimiz kadar bilgi almamızı sağlar. Bize bilgi verirken açık, samimi ve gerçekçi olmanız çok önemli, unutmayın aynı saftayız.

Ön Teklif

1 - 3 Gün

Ön konuşma üzerinden yaklaşık bir proje planı oluştururuz. Kaç kişilik bir ekibin neler yapması, kaç saat çalışması gerekeceği belirlenir. Ön teklif; projenin özeti, zamanlaması, yapılacakların dökümü ile kapsamlı bir şekilde oluşturulur.

Karşılıklı Tanışma

1 - 2 Saat

Ön teklif üzerinde anlaştıktan sonra karşılıklı görüşerek daha kapsamlı bir brief almak, tanışmak için ilk toplantımızı yaparız. Bu toplantıda daha gerçekçi bir zaman planı da belirlenir.

Esas Teklif ve Sözleşme

2 - 8 Gün

Toplantıda netleştirilen konular üzerinden esas teklifi oluştururuz. Onaylaştıktan sonra gizlilik sözleşmesi ve proje sözleşmesi hazırlanarak imzalanır. Bu süreç genelde bizim tarafta kısa, sizin tarafta biraz daha uzun sürer.

Tasarım

Tasarlarken sadece sizi değil, müşterilerinizi de düşünüyoruz.

Oğuzcan Günay Tasarım Stüdyosu projelere bütünsel yaklaşımıyla farklılaşan, sadece şirketlerin kendilerini değil, şirketlerin müşterilerini düşünerek tasarım yapan, birlikte çalıştığı müşterileri “Tasarım Yönetimiyle” tanıştıran, tasarımı bir çıktı olmaktan çıkartıp projenin her alanına hakim bir sürece çeviren, yenilikçi, akılcı, hedef odaklı çalışan bir tasarım şirketidir

Araştırma

3 - 7 Gün

Araştırma aşamasında brief’in gerçekliğini sınarız. Gerekirse müşterilerinizle yüz yüze görüşür, küçük bir anket hazırlayarak e-posta aracalığı ile paylaşır, mağazaları, bayileri gezer, fotoğraf çeker, notlar alırız. Rakipleri araştırır, dünyadaki örnekleri inceleriz. Sonuçlar doğrultusunda özgün brief’inizi yeniden yazarız.

İlk Sunum

1 - 2 Saat

Yaptığımız araştırmaların sonuçlarını, yeniden yazdığımız brief’i, varsa yeni site haritasını ve moodboardları, gerekçelerimizi, yaklaşımımızı paylaşmak için bir sunum yaparız. Bu noktada teklif revizyonu da gerekebilir. Yeni fikirler teklife ve proje zamanlamasına eklenir.

Düşünme

3 - 5 Gün

Bu noktada ekibi toplayarak yaratıcı beyin fırtınasına başlarız. Beyin fırtınası sırasında fikirler üretiriz. Bu aşamada daha önce öngörülmemiş yepyeni fikirler de çıkabilir. Eğer yapılacak çalışma bir web projesiyse alternatif site haritası da bu aşamada oluşturulur.

Tasarım

5 - 10 Gün

Seçilen moodboard’a uygun bir şekilde tasarıma başlanır. Ortaya çıkan tasarım tüm kalemleriyle hazırlanır. Proje bir internet sitesiyse, sadece ana sayfasını değil, fark yaratabilecek alt sayfalarını da tasarlarız. Son halini almış olan tasarımlar sunulur. Ufak tefek revizyon talepleri değerlendirilir ve gerek görülürse yapılır. Bu aşama ilk faturamızı kestiğimiz aşamadır.

Moodboard Çalışmaları

2 - 3 Gün

Bu aşama da önemlidir. Moodboard, tasarıma başlamadan önce yapılacak tasarımın his, renk, font, genel yaklaşımı konularında size ipucu verecek kolaj çalışmalarına verilen isimdir. 2-3 moodboard hazırlanır ve aralarından birini üzerlerinde tartışarak birlikte seçeriz.

Üretim

İyi tasarım kaliteli, hatasız bir üretim süreciyle icra edilmezse eksik kalır.

Bu nedenle biz üretim sürecine de çok önem veriyoruz. Çoğu zaman proje süresini uzatan aşamalar gibi görünmesine rağmen, aslında üretim öncesi uygulanan adımlar proje süresini bir hayli kısaltmakta.

Analiz ve Prototip

3 - 7 Gün

Tasarımın örnek teşkil eden ilk ve en ilkel türevidir. Karakteristik özelliklerin denenmesini, örneklenmesini sağlayan bir ön çalışmadır. Örneğin bir web projesinde yer alacak tüm sayfaların basit bir HTML model ile teker teker hazırlanması projenin prototipidir. Bu aşamada tasarım yoktur. Sayfalar sadece içerecekleri fonksiyonlar ve komponentler açısından onay almak amacıyla hazırlanır. Prototip üzerinde revizyonlar, düzeltmeler çok hızlı yapılabilir. Sizden son prototip onayı alındıktan sonra üretim aşamasına geçilir.

Uygulama

5 - 30 Gün

Artık proje son halini almaya hazırdır. Yapılan tasarım prototiple oluşturulan örneklere uygulanmaya başlar, alt yapı çalışmaları yapılır. Örneğin bir web projesi için Data Base’ler, formlar, komponentler hazırlanır. Sayfalara tasarımlar uygulanır.

Beta Test ve Açılış

2 - 3 Gün

Proje, açılmadan önce sınırlı bir kullanıcı kitlesi tarafından test edilir. Herhangi bir aksaklık, sorun olup olmadığı belirlenir, problemler giderilir, iyileştirmeler yapılır.

Güle Güle Kullanın