PARA İADESİ POLİTİKASI


Son Güncelleme: 28.10.2019
Oguzcangunay.com, şirketinden satın alınan ürünler, yalnızca bu politikada aşağıda belirtilen para iadesi süresi dahilinde iptal edilmesi durumunda para iadesi yapılabilir. Bazı ürünler, tüm koşulları altında para iadesi yapılamayan bazı ürünler dahil olmak üzere bu ürünlerle ilişkili para iadesi için farklı politikalara veya gereksinimlere sahip olabilir. Bu tür ürünler için geçerli olan para iadesi şartları için lütfen aşağıya bakın.
“Para çekimi tarihi”, bu Para İadesi Politikası için, geçerli ürün veya hizmet sözleşmesinin (burada görebilirsiniz) şart ve koşulları ile uyumlu olarak Oguzcangunay.com, tarafından işleme alınan her türlü yenileme tarihi dahil her türlü ürünün veya hizmetin satın alım tarihi anlamına gelir.
“Para İadesi Süresi”, bir ürünü istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz, ancak para iadesi yalnızca, Oğuzcan Günay müşteri hizmetlerinden geçerli ürün için belirtilen para iadesi zaman aralığı içinde (söz konusuysa) para iadesi talep etmeniz durumunda yapılır.
Hesap Kapatıldıktan Sonra Para İadesi Yapılmaz. Para iadesi alma hakkınız varsa, hesap kapatıldıktan sonra para iadesi istemeniz gerekir. Hesabınızı istediğiniz zaman kapatmayı seçebilirsiniz, ancak hesap kapatıldığında, bu Para İadesi Politikası uyarınca izin verilen şekilde geri ödeme almaya hak kazanamazsınız.
1. Standart Para İadesi Şartları

• Yıllık Planlar+ – İşlem tarihinden itibaren 30 gün içinde.
• Aylık Planlar*+ – İşlem tarihinden itibaren 48 saat içinde.

*_Aylık Planlar 1 yıllık dönemden az olan tüm planları kapsar (ör. 6 ay, 9 ay vb.)
+Temizlik isteği iletildikten sonra iyileştirme hizmeti olan güvenlik ürünlerinin para iadesi yapılamaz._

2. Özel Para İadesi Şartları Olan Ürünler
2.1. Reklam Harcaması
SEV Premium için, reklam harcaması ve pazarlama araştırması ücretleri geçerli ay için iade edilemez. İlerideki önceden ödenmiş ayları ve ilerideki ek reklam harcaması ve pazarlama araştırması ücretleri için para iadesi yapabiliriz.
2.2. Yardımlı Hizmet
İlk üç ay sonra para iadesi yapılabilir.
2.3. Açık Artırma ile Listelenen Ürünler
Teklif yoksa ilk 24 saat içinde para iadesi yapılır.


2.4. Açık Artırma Ek Kategorileri
Teklif yoksa ilk 48 saat içinde para iadesi yapılır.
2.5. Alan Adı Ön Siparişleri
Bir Alan Adı Ön Siparişi kredisi açık artırmaya uygulanırsa, bu ücret geri ödenmez (açık artırmaya uygulanmadıysa, işlem tarihinden itibaren 30 gün içinde para iadesi yapılabilir).
2.6. Alan Adı Kayıtları/Yenilemeler
2.6.1. Standart Şartlar
Yeni Kayıt 5 Gün (120 Saat)
Otomatik Yenileme (bir yıl) 45 Gün (1080 Saat)
Otomatik Yenileme (birden fazla yıl) 5 Gün (120 Saat)
Manuel Yenileme 5 Gün (120 Saat)

2.6.2. İstisnalar
.AU Yeni Kayıt/Otomatik Yenileme/Manuel Yenileme – 3 Gün (72 Saat)
.COM.AU Yeni Kayıt/Otomatik Yenileme/Manuel Yenileme – 3 Gün (72 Saat)
.NET.AU Yeni Kayıt/Otomatik Yenileme/Manuel Yenileme – 3 Gün (72 Saat)
.ORG.AU Yeni Kayıt/Otomatik Yenileme/Manuel Yenileme – 3 Gün (72 Saat)
.CZ Manuel Yenileme – 59 Gün (1416 Saat)
.IT Otomatik Yenileme/Manuel Yenileme – 14 Gün (336 Saat)
.MX Yeni Kayıt – 45 Gün (1080 Saat) Kayıt ücreti dönem boyunca dondurulur, ücret alınmaz. Ücret 46. gün alınır ve Para iadesi yapılmaz. Alan adı Ek süre sırasında silinirse, ücret donmaz.
.COM.MX Yeni Kayıt – 45 Gün (1080 Saat) Kayıt ücreti dönem boyunca dondurulur, ücret alınmaz. Ücret 46. gün alınır ve Para iadesi yapılmaz. Alan adı Ek süre sırasında silinirse, ücret donmaz.
.PE Manuel Yenileme – 29 Gün (696 Saat)
.COM.PE Manuel Yenileme – 29 Gün (696 Saat)
.NET.PE Manuel Yenileme – 29 Gün (696 Saat)
.NOM.PE Manuel Yenileme – 29 Gün (696 Saat)
.ORG.PE Manuel Yenileme – 29 Gün (696 Saat)
.PH Manuel Yenileme – 59 Gün (1416 Saat)
.COM.PH Manuel Yenileme – 59 Gün (1416 Saat)
.NET.PH Manuel Yenileme – 59 Gün (1416 Saat)
.ORG.PH Manuel Yenileme – 59 Gün (1416 Saat)
.SE Manuel Yenileme – 69 Gün (1656 Saat)
.SG Manuel Yenileme – 29 Gün (696 Saat)
.SO Otomatik Yenileme/Manuel Yenileme – 44 Gün (1056 Saat)
.COM.SO Otomatik Yenileme/Manuel Yenileme – 44 Gün (1056 Saat)
.NET.SO Otomatik Yenileme/Manuel Yenileme – 44 Gün (1056 Saat)
.ORG.SO Otomatik Yenileme/Manuel Yenileme – 44 Gün (1056 Saat)
.UK Manuel Yenileme – 89 Gün (2136 Saat)
.CO.UK Manuel Yenileme – 89 Gün (2136 Saat)
.ME.UK Manuel Yenileme – 89 Gün (2136 Saat)
.ORG.UK Manuel Yenileme – 89 Gün (2136 Saat)

2.6.3. Ön Kayıtlar
• gTLD ön kayıtları için başvuru ücretleri iade edilemez.
• For more information on pre-registration refunds with Donuts Inc.’ family of TLDs, see Donuts’ Pre-Registration Refunds and Auctions policy.Donuts Inc. TLD ailesi ile ön kayıt para iadeleri hakkında daha fazla bilgi için bkz. Donuts Ön Kayıt Para İadeleri ve Açık Artırmalar politikası.

2.7. Uzman Hizmetleri
Uzman Hizmeti daha önce kullanıldıysa, para iadesi yapılmaz (kullanılmadıysa, işlem tarihinden itibaren 30 gün içinde para iadesi yapılabilir).
2.8. Başlayın Hizmeti
Başlayın Hizmeti daha önce kullanıldıysa, para iadesi yapılmaz (kullanılmadıysa, işlem tarihinden itibaren 30 gün içinde para iadesi yapılabilir).
2.9. Hosting Hizmetleri
Hosting Hizmeti daha önce kullanıldıysa, para iadesi yapılmaz (kullanılmadıysa, işlem tarihinden itibaren 30 gün içinde para iadesi yapılabilir).
2.10. Profesyonel Web Tasarım Hizmetleri
Web Hizmetleri: Çalışma sırasında iptal durumunda %30 iptal ücreti, site tasarımı inceleme için teslim edildiğinde iptal durumunda %70 iptal ücreti alınır ve ilk revizyon tamamlandıktan sonra para iadesi yapılmaz. Henüz yapılmamışsa, işlem tarihinden itibaren 30 gün içinde para iadesi yapılabilir. Performans başladıktan sonra, web hizmeti tasarımı işlem tarihinden itibaren 180 gün içinde tamamlandı kabul edilir ve daha sonra para iadesi yapılamaz.
Logo Tasarımı: Çalışma sırasında %40 iptal ücreti alınır ve dosya teslim edildikten sonra para iadesi yapılmaz. Henüz yapılmamışsa, işlem tarihinden itibaren 30 gün içinde para iadesi yapılabilir. Performans başladıktan sonra, logo tasarımı işlem tarihinden itibaren 180 gün içinde iletildi olarak kabul edilir ve daha sonra para iadesi yapılamaz.
Web Sitesi Bakım Hizmetleri: Çalışma sırasında iptal durumunda %30 iptal ücreti, site tasarımı inceleme için teslim edildiğinde iptal durumunda %70 iptal ücreti alınır ve çalışma tamamlandıktan sonra para iadesi yapılmaz.
Web Sitesi Bakımı: Web Sitesi Bakımı, 12 aylık bir sözleşmedir ve satın aldığınız süre boyunca Hizmetleri kullanmanız beklenir. Web Sitesi Bakımı planı satın aldığınızda, planı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz ve Oğuzcan Günay gelecekteki yenilemeler için size fatura kesmeyecektir.
Üç aylık veya yıllık bir plan satın aldıysanız ve 1 veya daha fazla isteği tamamladıysanız, planı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz ve bu durumda para iadesi alamazsınız.
Aylık, üç aylık veya yıllık planlar satın alırsanız, Web Sitesi Bakımını iptal edebilir ve Web Sitesi Bakımı için tamamlanmış bir talep yoksa, tam para iadesi alabilirsiniz.

2.11. Satın Alınan Ürün ile Ücretsiz Alan Adı
Satın alınan ürünün ücretsiz alan adı içermesi durumunda, satın alınan ürünü iptal ederseniz, alan adının liste fiyatı para iadesi tutarından çıkarılır (liste fiyatı, Oğuzcan Günay web sitesinde listelenen alan adı fiyatıdır ve hiçbir promosyon, indirim veya diğer fiyat değişikliğine tabi değildir).
2.12. SEO Hizmetleri
SEO Hizmetleri 12 aylık taahhüt gerektirir, en iyi sonuçları almak için Hizmetleri 12 ay boyunca kullanmanız beklenir.
Tüm SEO Hizmetleri planları için, işlem tarihinden itibaren 48 saat içinde iptal edebilirsiniz ve karan kullanım sürenizdeki kalan ayları asıl ödeme yönteminize tam iade olarak alabilirsiniz. Önceki aylar için para iadesi yapılmaz.
Aylık bir plan satın alırsanız ve işlem tarihinden 48 saatten fazla bir süre sonra iptal ederseniz, geçerli SEO Hizmetleri ayını ödemeyi kabul edersiniz, ancak Oğuzcan Günay size gelecek aylar için fatura kesmeyecektir. Ancak, geçerli veya geçmiş ayların ücretinden para iadesi yapılmaz.
Yıllık veya yıllık bir plan satın alırsanız ve işlem tarihinden 48 saatten fazla bir süre sonra iptal ederseniz, geçerli SEO Hizmetleri ayı için ödeme yapmayı kabul etmiş olursunuz ve Oğuzcan Günay kullanılmayan aylar için asıl ödeme yönteminize %50 oranında para iadesi yapar.
2.13. Sitelock 911
YALNIZCA ürünü henüz etkinleştirmediyseniz, ödeme tarihini takip eden 30 gün içinde para iadesi isteyebilirsiniz.
2.14. Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal Medya Yönetimini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz, sonraki aylar için fatura kesmeyiz. Ancak, hizmet daha önce gerçekleştirildiğinden, geçerli veya geçmiş ayların ücretinden para iadesi yapılmaz. Sosyal Medya Yönetimini iptal ederseniz ve ürünü satın almanızdan ya da yenilemenizden sonraki 48 saat içinde para iadesi isterseniz, o hizmet ayı için tam para iadesi alabilirsiniz. Ancak, 48 saat dolduktan sonra o ay için ödeme yapmak ile sorumlu olursunuz ve sonraki aylar için ödeme alınmaz.
2.15. Güvenilir Kişi Ücretleri
Güvenilir kişi ödemeleri, alan adı başarıyla kaydedilmediyse geri ödenebilir. Ancak, güvenilir kişi ödemeleri yenileme sonrası iade edilemez.
2.16. Web Sitesi Güvenliği
Para iadeleri yalnızca satın alım tarihinden itibaren 30 gün içinde mümkündür ve normal bir kötü amaçlı yazılım temizleme işleminin tamamlanmadığı durumlarda verilir.
2.17. WordPress Premium Desteği
Plan, faturalandırma dönemi bitmeden önce iptal edildiyse ve kredilerin hiçbiri kullanılmamışsa para iadesi yapılabilir. Hizmet ay içinde daha önce kullanıldıysa, o ay için para iadesi yapılmaz. (Kullanılmadıysa, işlem tarihinden itibaren 30 gün içinde para iadesi yapılabilir.) Plan iptal edilmişse ve önceden ödeme yapıldıysa gelecekteki kullanılmamış hizmet ayları için de para iadesi yapılabilir.

3. Para İadesi Yapılamayan Ürünler
Değerlendirmeler (Açık ve Onaylı Değerlendirmeler, müşteri krediyi uyguladıktan sonra iade edilemez).
• Açık Artırma Üyelikleri
• Bulut Sunucu
• Yapılandırma Eklentileri
• İndirimli Alan Adı Kulübü (satın alım için kullanılırsa)
• Alan Adı: Açık Artırmalar, Satın Alım Hizmeti (SADECE, hizmetin satın alındığı alan adına teklif vermediyseniz, para iadesi isteğinde bulunabilirsiniz.), Konsolidasyon veya İzleme
• Hosting Bağlantısı ödemeli Uygulamaları (kurulumdan sonra para iadesi yapılmaz)
• Satıcı Hesapları
• Office Max Paketleri
• Premium Alan Adları
• Kullanım Ücretleri
• Transferler (başarılıysa)
• Aşağıdaki TLD’lerdeki tüm Kayıt veya Yenilemeler için herhangi bir para iadesi yapılmaz:

• .AI
• .AM
• .AT
• .BE
• .CH
• .CL
• .DE
• .DK
• .ES
• .COM.ES
• .NOM.ES
• .ORG.ES
• .EU
• .FM
• .FR
• .GG • .GS
• .JP
• .CO.JP
• .KR
• .CO.KR
• .NE.KR
• .RE.KR
• .MS
• .NL
• .NO
• .NU
• .NZ
• .CO.NZ
• .NET.NZ
• .ORG.NZ
• .PL • .BIZ.PL
• .COM.PL
• .INFO.PL
• .NET.PL
• .ORG.PL
• .RU
• .COM.RU
• .NET.RU
• .ORG.RU
• .TC
• .TK
• .VE
• .CO.VE
• .COM.VE
• .INFO.VE
• .NET.VE • .ORG.VE
• .WEB.VE
• .VG
• .CO.ZA

• Aşağıdaki TLD’lerdeki tüm Kayıt veya Yenilemeler için para iadesi yapılır (parantez içindeki durumlar dışında; söz konusu durumlar için para iadesi yapılmaz):

.AMSTERDAM (Yalnızca Yeni Kayıt ve Manuel Yenileme)
.ARCHI (Yalnızca Manuel Yenileme)
.BIO (Yalnızca Manuel Yenileme)
.SKI (Yalnızca Manuel Yenileme)
.CA (Yalnızca Manuel Yenileme)
.CZ (Yalnızca Yeni Kayıt ve Otomatik Yenileme)
.IT (Yalnızca Yeni Kayıt)
.MX (Yalnızca Manuel Yenileme)
.COM.MX (Yalnızca Manuel Yenileme)
.PE (Yalnızca Yeni Kayıt ve Otomatik Yenileme)
.COM.PE (Yalnızca Yeni Kayıt ve Otomatik Yenileme)
.NET.PE (Yalnızca Yeni Kayıt ve Otomatik Yenileme)
.NOM.PE (Yalnızca Yeni Kayıt ve Otomatik Yenileme)
.ORG.PE (Yalnızca Yeni Kayıt ve Otomatik Yenileme)
.PH (Yalnızca Yeni Kayıt ve Otomatik Yenileme)
.COM.PH (Yalnızca Yeni Kayıt ve Otomatik Yenileme)
.NET.PH (Yalnızca Yeni Kayıt ve Otomatik Yenileme)
.ORG.PH (Yalnızca Yeni Kayıt ve Otomatik Yenileme)
.SE (Yalnızca Yeni Kayıt ve Otomatik Yenileme)
.SG (Yalnızca Yeni Kayıt ve Otomatik Yenileme)
.SO (Yalnızca Yeni Kayıtlar)
.COM.SO (Yalnızca Yeni Kayıtlar)
.NET.SO (Yalnızca Yeni Kayıtlar)
.ORG.SO (Yalnızca Yeni Kayıtlar)
.TW (Yalnızca Otomatik Yenileme)
.COM.TW (Yalnızca Otomatik Yenileme)
.IDV.TW (Yalnızca Otomatik Yenileme)
.ORG.TW (Yalnızca Otomatik Yenileme)
.UK (Yalnızca Yeni Kayıt ve Otomatik Yenileme)
.CO.UK (Yalnızca Yeni Kayıt ve Otomatik Yenileme)
.ME.UK (Yalnızca Yeni Kayıt ve Otomatik Yenileme)
.ORG.UK (Yalnızca Yeni Kayıt ve Otomatik Yenileme)